Dekoracyjne schody zakrzywione z drewna

Comments Off on Dekoracyjne schody zakrzywione z drewna

Zakrzywione schody dzięki swoim prostopadłym kształtom mogą ukryć górne piętra przed wzrokiem i dopasować się do przestrzeni klatek schodowych różnej wielkości i kształtów. Możemy wybierać spośród różnych modeli schodów zakrzywionych, jak schody zabiegowe, dywanowe, spiralne i wiele innych. Schody tego typu zazwyczaj nie posiadają spoczników, stopnie schodów zmieniają kształt przy zagięciach, co umożliwia instalację w mniejszych pomieszczeniach, jak również w narożniku, co dodatkowo pozwoli oszczędzić miejsce.

Gdzie najlepiej zastosować schody zabiegowe drewniane?

Schody zabiegowe drewniane mogą być niezwykle piękne i eleganckie. Ich kształt sprawia, że są one szczególnie wskazane, jeśli musisz zapewnić dostęp na wyższe piętro w niewygodnej przestrzeni narożnej. Schody zabiegowe można dostosować, aby stworzyć odpowiedni zakręt biegu stopni, dopasujemy również do schodów giętą balustradę. Schody zabiegowe nie posiadają spoczników, mogą mieć zatem kompaktowe rozmiary, a jednocześnie są bezpieczne i wygodne w użytkowaniu.

Dzięki zastosowaniu schodkowej krzywej zamiast poziomej platformy, schody zabiegowe mogą znacznie zmniejszyć wymagania przestrzenne. Zakręt można wprowadzić na różnych wysokościach klatki schodowej. Na przykład, jeśli masz do czynienia z sufitem pod kątem, schody zabiegowe z zakrętem w pobliżu podstawy mogą pomóc w utrzymaniu wysokości głowy na schodach. Zastosowanie różnych wymiarów stopni sprawia, że schody zabiegowe podążają za liniami ściany. Można wykonać takie projekty klatki schodowej zarówno z litego drewna, jak i ze szkła czy metalu.

Jest wiele zalet, jakie oferują właścicielom nieruchomości schodyprudlik.com.pl. Przede wszystkim tego typu klatki schodowe są ergonomiczne, czyli zajmują mniej miejsca w porównaniu do bardziej klasycznych projektów schodów. Są również bardziej atrakcyjne z estetycznego punktu widzenia. Najważniejszą rzeczą w takiej klatce schodowej, która wymaga dokładnego zbadania, jest obliczenie geometrii zakrętów stopni, aby zachować bezpieczeństwo i wygodę użytkowania.