Dobierz model schodów do kształtu i wielkości pomieszczenia

Comments Off on Dobierz model schodów do kształtu i wielkości pomieszczenia

Niezależnie od tego, czy jesteś właścicielem firmy, czy właścicielem domu, większość osób chce zrobić efektowne wizualne wrażenie na odwiedzających nieruchomość. Z pewnością po wejściu do budynku pierwszym co widzimy, są schody, zatem wymiana klatki schodowej może być najlepszą opcją, jeśli planujemy odświeżyć wygląd wnętrza.

Nietuzinkowe projekty schodów zabiegowych drewnianych

Jeśli chcemy zainstalować nowe schody, ważne jest, aby pasowały one projektem do stylu pozostałej części pomieszczenia. Mamy do dyspozycji wiele materiałów budowlanych, z których można wykonać schody wewnętrzne, jest to beton, metal, szkło oraz oczywiście drewno. Schody mogą być proste, w kształcie litery L czy U oraz zakrzywione, ciekawie wyglądają projekty bez spoczników, podestów, jak schody dywanowe, spiralne, zabiegowe. Takie modele schodów doskonale wpasują się we wnętrza mniejsze, w nietypowym kształcie, można je zainstalować również w narożniku, co pozwoli oszczędzić miejsce.

Schody zabiegowe przywodzą na myśl długie, kręte schody, mogą stanowić stylowy element domu z klasą. W dzisiejszych czasach schody zabiegowe są coraz częściej spotykane i mogą z łatwością stanowić pomocny dodatek do każdego wnętrza. Główną zaletą schodów zabiegowych w stosunku do modeli prostych lub z podestem jest oszczędność miejsca. Mniejsza ilość miejsca wymagana przez schody zabiegowe oznacza również, że rzadko dominują one w pomieszczeniu, co zdarza się czasami w przypadku schodów w kształcie litery L i prostych.

Wielu osobom podoba się wygląd schodów zabiegowych, które przypominają nieco rozłożony dywan lub wstęgę. Możemy je zainstalować zarówno w nieruchomościach mieszkalnych, jak i komercyjnych. Zastosowanie stopni w kształcie klina tworzy zakręt, który umożliwia efektywne wykorzystanie powierzchni klatki schodowej. Poza tym schody zabiegowe wykorzystują kształt wielokątów do zarysowania stopni lub pewnego rodzaju trójkątnych wzorów, które przy odpowiednim zastosowaniu tworzą piękne i efektowne schody.